GENEL BİLGİLER 

Egekont Konteyner Taşımacılık A.Ş. 1990 yılında Arkas Holding çatısı altında faaliyete geçmiştir. 1996 yılından itibaren dünya çapında çok amaçlı Ro-Ro taşımacılığı yapan Grimaldi Group' un  Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Filosunda 120 adet ro-ro gemisi bulunan Grimaldi Group' un bünyesinde Grimaldi Lines, ACL, Minoan, Finnlines ve Malta Motorways of the Sea hatları bulunmaktadır. Egekont, Grimaldi Group’un farklı servisleri aracılığıyla, İzmir, Mersin, Gemlik ve Derince limanlarından, Akdeniz, Avrupa, Adriyatik, Baltık Denizi, Kuzey ve Batı Afrika, Kuzey ve Güney Amerika limanları arasında, ithalat ve ihracat müşterilerine tam kapsamlı hizmet vermektedir. 15 yılın deneyimi ve haftalık düzenli servis ile binek ve ticari otomobiller (özellikle yeni araçlar), otobüs, kamyon, TIR, treyler, iş makinaları ve her türlü yükün taşınması ve elleçlenmesinde en uygun taşıma çözümlerini sunmaktadır.

 

Türkiye' deki otomobil hareketinin %40' ı, iş makinelerinin ise %50' si Grimaldi' nin gemileri tarafından Egekont' un acenteliği altında yapılmaktadır.

VİZYON

Vizyonumuz ; Tam kapsamlı gemi acenteliği ve lojistik destek sağlayıcılığı hizmetini yüksek  standartlarda vermektir.


MİSYON

Misyonumuz ; en tercih edilen gemi acentesi olmaktır.

BROŞÜR
 
© 2014 Egekont Konteyner Taşımacılık A.Ş. - Bu sitede kullanılan resim ve belgeler orijinal olup tüm hakları ARKAS'a aittir.
İzinsiz kullanılamaz. - Site Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası
BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ